czwartek, maja 12, 2016

"OPOWIEM CI MAMO CO ROBIĄ KOTY", N. Kucharska, Wyd. Nasza Księgarnia 2016"Opowiem ci mamo" to seria Wydawnictwa Nasza Księgarnia, którą całą rodziną wprost uwielbiamy! Zaczęło się od "Opowiem ci mamo co robią auta". Syn oszalał z radości, maltretował mnie kilka razy dziennie, bym czytała i czytała, a sam jeździł ulubionymi resorkami po stronach tekturowej książki. Później odkryliśmy tytuły o żabach, mrówkach i samolotach. Równie zabawne i ciekawe. Wszystkie jednak wypożyczaliśmy z biblioteki, więc w momencie oddawania było smutno.

Niedawno swą premierę miał kolejny tytuł z tej serii, tym razem "Opowiem ci mamo co robią koty". Ponieważ Córka kocha wszystkie koty świata, tym razem postanowiłam mieć tę książkę na własność, stąd zakupy w http://www.taniaksiazka.pl/opowiem-ci-mamo-co-robia-koty-nikola-kucharska-p-618173.html.


A więc co robią koty? A no wylegują się często w różnych pozycjach: na krewetkę, na chleb, na podpórkę, na pudło, na ślimaka, na pływaka, na placek itd. Potrafią zasnąć dosłownie wszędzie, dlatego małych czytelników prosi się o pomoc we wskazaniu miejsca kocich drzemek na obrazku.

Koty nie lubią konkurencji. Dlatego kiedy w domu Gbura pojawia się mały kotek o imieniu Żabka, kłótniom i psotom nie ma końca. A może tak naprawdę chodzi im o dobrą zabawę, a nie rywalizację? Musicie się przekonać sami ;)Miłośnikom kotów z poczuciem humoru, spodoba się z pewnością kocia anatomia pół żartem, pół serio. Dowiecie się gdzie znajduje się organ- namierzacz osób niechętnych kotom, ośrodek niepohamowanej miłości do pudeł, ośrodek wybiórczej miłości do dwunogów, wykrywacze otwieranych puszek z karmą, zapasowy brzuch, mechanizm mruczący czy syndrom drapania mebli. A dla poważnych ciekawskich są i informacje jaką funkcję pełni koci ogon, kulki sierści w żołądku, pazury, mruczenie, węch, wibrysy, wzrok, słuch i sierść.

Jest i kilka innych ciekawostek z życia Felis catus
, ale jakich, tego to już Wam nie zdradzę.

Jeśli jeszcze zastanawiacie się, czy w Waszym domu powinien znaleźć się kot, koniecznie wykonajcie test z książki! I pamiętajcie: "Zamiast kupować zwierzaka, przygarnij go ze schroniska. Tam jest mnóstwo psów i kotów, które bardzo potrzebują domu."(cytat pochodzi z recenzowanej książki)


Bardzo, bardzo polecamy "Opowiem ci mamo co robią koty"- na Dzień Dziecka prezent idealny! A my czekamy już na kolejny tytuł z serii, bo tym razem ma być o narzędziach! Premiera podobno w połowie czerwca ;)

1 komentarz:

  1. Właśnie ta część z tej serii chyba najbardziej nas interesuje. Zapowiada się super publikacja.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...