środa, grudnia 12, 2012

„PAPIEROWE ZOO Z MATERIAŁÓW, KTÓRE MAM POD RĘKĄ”, P. Caliari, S. Mozzato, Wyd. Jedność 2012

Ekologia jest modna. Wreszcie! W końcu wszystkie pokolenia nauczyły się dbać o środowisko i pojęły czym jest szeroko rozumiana E K O L O G I A! Babcie przestały brać reklamówki ze sklepów po 20 sztuk „na zapas”, nasi rodzice zaczęli segregować odpady, a nasze pokolenie, a tym bardziej pokolenie naszych dzieci żyje z ekologią za pan brat. Mam rację? Przynajmniej takie mam odczucia...
Foliowa reklamówka rozkłada się ok. 10-20 lat, puszka z aluminium- 200 lat, a plastikowa butelka nawet 1000 lat!!! Byśmy nie utonęli w górach odpadów, musimy postawić na recykling. I to we własnym gospodarstwie domowym. Więc jeżeli macie w domu choć jedną parę małych rączek lub sami uwielbiacie wyczarowywać wielkie COŚ z niczego, czyli ze śmieci, czyli idąc dalej, żyjecie ekologicznie, książka „Papierowe zoo z materiałów, które mam pod ręką” jest dla Was!

Jest to zbiór kreatywnych i ekologicznych pomysłów na stworzenie własnych zabawek i dekoracji z dostępnych każdemu produktów. Na przykład z butelek, pudełek, kartoników, tektury, papieru, folii, zakrętek, puszek, rolek po papierze toaletowym, płyt cd, skarpet, wstążek, tasiemek, sznurków, drewnianych koralików, sypkich produktów spożywczych itp. Do tego potrzebne będą narzędzia plastyczno- techniczne, które są w każdym domu: klej, nożyczki, zszywacz, taśma klejąca, pisaki, akwarele. Ostatecznie, by efekt był piorunujący, można dokupić drobiazgi takie jak: kolorowe druciki kreatywne, plastikowe oczy, puszyste kuleczki, brokat itp., ale kto jest naprawdę kreatywny i ekologiczny, poradzi sobie i bez tego ;)

A teraz do dzieła! Tu wytnę, tam podkleję, tu złożę, tam przykleję, pomaluję, poczekam aż wyschnie i już mam recyklingowe zwierzątka leśne, polne, z puszczy i z sawanny, domowe, a nawet morskie. Mogę mieć ich mnóstwo i każde będzie inne i wyjątkowe, bo stworzone „tymi ręcami” ;)

Jeżeli uważacie, że jesteście EKO, musicie mieć tę książkę! 

3 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy pomysł.

    Zapraszam do dyskusji na temat usprawnień w poszukiwaniach zaginionych dzieci http://szukamy-was.blogspot.com/2012/12/system-poszukiwan-dzieci-child-alert.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie to zaciekawiło, jak te zwierzątka wyglądają. Jak je się już zrobi :D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...