środa, grudnia 05, 2012

„5 MINUT Z BAŚNIĄ”, praca zbiorowa, Wyd. Jedność 2012

Czy nie macie czasem siły, by poczytać Waszym dzieciom? Czy wieczorem nie brakuje Wam czasu na wspólne czytanie do poduszki? Od dzisiaj koniec wymówek! Wydawnictwo Jedność wydało właśnie kolekcję mądrych i zabawnych historii, a do tego krótkich- do przeczytania w 5 minut.
I niech Ci z Was, którzy żyją według idei slow live się nie oburzają. Przecież można „przerobić” kilka baśni, jedna po drugiej. Są też i dzieci, które nie potrafią jeszcze skupić swojej uwagi na dłużej. Takie krótkie powiastki są więc i dla nich idealne!

„5 minut z baśnią” to znane historie, takie jak na przykład: „Czerwony Kapturek”, „Kot i mysz”, „Brzydkie kaczątko”, „Jaś i Małgosia”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Złotowłosa i trzy niedźwiedzie”, a także zupełnie większości nam nieznane- razem aż 87 baśni na ponad 500 stronach. Dzięki nim najmłodsi poznają twórczość m. in. braci Grimm czy H. Ch. Andersena, jak i niezwykle mądre i ciekawe przypowieści ludowe z różnych stron świata. Wszystkie teksty uporządkowano tematycznie.

Ponadto książka ta została przepięknie wydana. Twarda okładka, miejsce do wpisania imienia właściciela (bardzo przydatne!), czytelna czcionka, estetyczna szata graficzna to same zalety. Może mało tutaj ilustracji, lecz ma być to przecież 5 minut z baśnią, a każdy obrazek, przedłużałby sprawę ;) Książka ta jest też do czytania przez rodziców, maluchy wcale nie muszą do niej zaglądać; mogą przytulić się do miękkiej podusi, zamknąć oczy i zapadać w słodki sen...

Jeśli zastanawiacie się nad mądrym prezentem gwiazdkowym dla dziecka, oto moja propozycja. „5 minut z baśnią” będzie fantastycznym upominkiem dla całej rodziny i to przydatnym przez wiele lat! I jest jeszcze jedna zaleta, którą bardzo docenicie- jak na tak świetną i obszerną książkę, kosztuje ona śmiesznie mało- 36,90zł! Pozostaje tylko ruszać do księgarni, albo zagadać ze Świętym Mikołajem ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...