poniedziałek, września 10, 2012

„PROSTO I PRESTO”, A. Lucci, Wyd. Lucci Editore 2011

 
Prosto i presto” to nie tylko książka kucharska. To także podróż po słonecznej Italii. Niezwykłej, smacznej, rodzinnej, wesołej, zupełnie innej niż znamy z wycieczek z biura podróży. Autorka- Anna Lucci, oprowadza nas po prawdziwie włoskich imprezach, z wyśmienitym jedzeniem i świetną atmosferą. Tak, spotkania z przyjaciółmi to dla Włochów istotna kwestia. Spotykają się często, w mniejszym lub większym gronie (częściej jednak w większym) i jedzą , piją, bawią się. Na przyjęciu ZAWSZE muszą pojawić się aperitif, przystawki, minimum dwie sałatki, primi piatti, czyli makaron, grandi secondi, czyli drugie danie, deser, a na koniec kawa i herbata. Dużo tego, prawda? Na pewno miło się to wszystko je, ale jak długie i męczące muszą być przygotowania do takiej uczty?! Otóż, wyobraźcie sobie, że można to wszystko organizować kilka dni albo zaledwie... 2 godziny! Jeśli lubicie występować w roli gospodarzy i wolicie tę drugą opcję, musicie zapoznać się z książką „Prosto i presto”.

Na wstępie, Anna Lucci podpowiada, jak urządzić udane przyjęcie począwszy od zrobienia zakupów, po ustalenie menu, zaproszenie gości, przygotowanie stołu, podawanie dań, nie zapominając nawet o zasadach savoir vivre. Dalej, odnajdziemy zaskakująco krótkie przepisy na oryginalne, robiące wrażenie dania i ich piękne fotografie. Chcecie przykładów? Proszę bardzo: słone trufle, gruszki i róże w kielichu, mus z tuńczyka i serka mascarpone, farfalle po sycylijsku, spaghetti z sosem orzechowym, krewetki z sezamem, risotto z płatkami róż czy mus czekoladowy z papryczką. Same kulinarne cuda. Z tą książką na pewno uda się każde spotkanie w włoskim stylu ;)
 
A ja po lekturze „Prosto i presto” mam kolejne marzenie do spełnienia. Chciałabym wziąć udział w prawdziwie włoskim przyjęciu, koniecznie w słonecznej Italii, koniecznie w gronie stuprocentowych Włochów przy stole obłożonym ich tradycyjnymi daniami ...

1 komentarz:

  1. Wszelkie nieudane próby w kuchni miną gdy zatańczy na stole Stefano Terrazino :) .

    życzę wiele uśmiechu na nadchodzący tydzień

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...