czwartek, grudnia 21, 2017

IDEALNA KSIĄŻKA NA PREZENT DLA DZIECI 7+Wiek wczesnoszkolny jest mi bardzo bliski- toż to przecież moi uczniowie... Jakie nowości wydawnicze im polecam?

"Hedwiga", F. Nilsson, Wyd. Dwie Siostry 2017


Hedwiga ma 7 lat. "Nie mieszka na odludziu. Hedwiga mieszka jeszcze dalej." Nie może się doczekać pójścia do szkoły, bo wtedy- jak powiedział jej tata- "już nigdy nie będzie się nudzić". Szkoła znajduje się w maleńkiej miejscowości, daleko od domu Hedwigi, dlatego dziewczynka będzie musiała do niej dojeżdżać autobusem. Ach, nie może się już tego doczekać! Rzeczywiście, już pierwszego dnia zaczynają się dziać różnie rzeczy... Przygoda goni przygodę!

"Hedwiga" to zabawna książka dla początkujących samodzielnych czytelników, raczej dziewczynek. Zdania są proste, krótkie, zrozumiałe. Cała książka podzielona jest na wiele kilkustronicowych rozdziałów, a każdy z nich opowiada inną historię dziewczynki. Dzięki temu dziecko nie zmęczy się lekturą, i może do niej wrócić, nie musząc sobie przypominać ostatniego wątku.

Autorką jest szwedzka pisarka, znana jak dotąd z powieści dla dzieci: "Moja mama Gorylica" oraz "Prezent dla Cebulki".

Kategoria wiekowa: 7+
Ilość stron:
164
Oprawa:
twarda

"Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości", A. de la Barre de Nanteuil, L. Burfitt, Wyd. Literackie 2017Andrea de La Barre de Nanteuil i Lovisa Burfitt, autorki tej przeuroczonej bajki dla małych i dużych ślicznotek, są Szwedkami i mieszkają we Francji. Któż, jeśli nie Szwedki, zna się lepiej na literaturze dla dzieci? Któż, jeśli nie dziewczyny, które mieszkają we Francji, zna się lepiej na modzie? Szczególnie gdy z tą branżą są związane zawodowo.
To już drugi tom paryskiej bajki o magii przyjaźni, pięknie odnajdowanym w codzienności oraz radości życia. Małe i duże dziewczyny pokochały kapryśną Mademoiselle Oiseau i nieśmiałą Isabellę.


Nadszedł listopad. Jesień była tak wspaniała, jak może być tylko przy Alei Minionych Czasów, w samym sercu Paryża. Minęło dokładnie pięćdziesiąt dziewięć dni od tamtego upalnego sierpniowego dnia, kiedy to Mademoiselle usiadła na zielonym jedwabnym dywanie, uniosła się nad podłogą, po czym wyfrunęła przez balkon. Isabella została sama w mieszkaniu Juliette Oiseau. Dopiero teraz zorientowała się, że pod fantazyjnymi falbankami i żabotami kryją się mroki przeszłości. Dawne życie skrywa liczne tajemnice i spieszne pożegnania, ale zostały po nim marzenia i siła siostrzanej miłości. Isabella musi szybko wyruszyć na poszukiwanie prawdy, zanim będzie za późno, i uratować wigilijną tradycję, o której jej ekscentryczna przyjaciółka najwyraźniej chce zapomnieć.


Najpierw Isabella otrzyma tajemniczy telefon. Kim jest, u licha, ta dziwna szepcząca dama? Potem dostanie zagadkowy list, a w nim klucze do pewnego mieszkania. O co w tym wszystkim chodzi? Dlaczego Mademoiselle Oiseau nie wraca z Wenecji? Tropy zagadki, która kryje wielki rodzinny dramat Juliette Oiseau, prowadzą nie tylko do podparyskiego Chantilly, ale i do… Argentyny.

Przepięknie wydana książka, ucieszy niejedną dziewczynkę i jej mamę!

Kategoria wiekowa: 7+
Ilość stron:
132
Oprawa:
twarda


"Najgorszy dyrektor na świecie", M. H. Molaug, Wyd. Media Rodzina 2017Czy przeżyliście już najgorszy dzień w swoim życiu? Za 6 dni, 23 godziny, 14 minut i 23 sekundy wybije godzina zero. Na pomoc starych nie ma co liczyć- trzeba szukać ratunku na własną rękę, no ale od czego są przyjaciele? Ruben Berg- główny bohater książki oraz jego najlepszy kumpel Kent- ramię w ramię przeciwko Dyrektorowi.


Wyobraźcie sobie paskudną ropuchę całą w brodawkach, z obrzydliwymi włochami, którą musicie wyłowić z basenu. To właśnie ON. I tak zaczyna się ta historia...

"Najgorszy dyrektor na świecie" to tym razem propozycja raczej dla chłopaków. Będzie łobuzersko, dowcipnie i ... Niech się te Wasze chłopaki przekonają sami 😉

Tekst uzupełniają równie dowcipne ilustracje, co umila lekturę.
Ta książka z pewnością przekona ich do sięgania po książki!


Kategoria wiekowa: 7+
Ilość stron: 104
Oprawa: twarda


"Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz", J. Skworz, Wyd. Zysk i S-ka 2017


To książka wyjątkowa, magiczna, niesamowita. Wciąga każdego czytelnika już od pierwszej strony- obojętnie czy jest młody, czy stary...

"Wystarczyło, żebyście otworzyli tamtą książkę.- Dziadek wskazał tom w czarnej oprawie ze złotymi literami na grzbiecie.- Trafilibyście do Londynu podczas epidemii dżumy. Umarł wtedy co piąty mieszkaniec! Otworzylibyście tę w czerwonej skórze i musielibyście walczyć w legionach Juliusza Cezara.
- Super...- wyszeptał Eryk, a Ola rzuciła mu groźne spojrzenie (...).
- A dlaczego te książki wciągają?- spytał.
Dziadek westchnął ciężko. (...) Usiadł na skraju biurka i zaplótł ręce na piersiach.
- Teoretycznie każda książka jest w stanie wciągnąć, lecz te są wyjątkowe. (...)"


Dwójka rodzeństwa wkrada się do zakazanej pokoju dziadka. Okazuje się, że jest to biblioteka z setkami, a może i tysiącami książek. Jedną z nich chłopiec otworzył, a wtedy stało się coś nieprawdopodobnego... Eryk został pochłonięty przez książkę! Wciągnęło go do środka, a zaraz potem i jego siostrę. Nagle stali się bohaterami książki!

"Dziewczynka ruszyła za bratem wzdłuż fasady budynku. Przyglądała się czubkom topoli oraz fruwającym między nimi jaskółkom. Nie mogła oderwać oczu od tego, co jeszcze przed chwilą było tylko ilustracją w książce, a teraz działo się naprawdę. Nagle usłyszała krzyk, a zaraz potem głuchy huk. Coś plasnęło o ziemię. Ola wytrzeszczyła oczy. Kilka kroków przed nią na trawie leżał mały chłopczyk." Tym malcem okazał się Adaś Mickiewicz.

Książka w ciekawy sposób przybliża młodym czytelnikom postać wielkiego Polaka- od dzieciństwa po dorosłość. Czy to możliwe, że wielki pisarz był kiedyś małym łobuzem?

"Adaś Mickiewicz" to książka, która powinna znaleźć się w każdej szkolnej bibliotece, a nawet mogłaby stać się lekturą w młodszych klasach szkoły podstawowej. Takie tytuły trzeba proponować młodemu pokoleniu!

Może nie jest to przepiękne wydanie (choć estetyczne), lecz jest to doskonały przykład, by przy wyborze książek nie kierować się ich wyglądem, a treścią 😉.


Kategoria wiekowa: 7+
Ilość stron: 200
Oprawa: miękka"Megasztuczki dla małych magików", J. Jay, Wyd. Egmont 2017Kiedy byłam dzieckiem z fascynacją oglądałam show Davida Copperfielda. Przeszywał mnie dreszcze emocji, a oczy się wytrzeszczały z niedowierzania- co ten facet wyczynia?!

Iluzja fascynowała (i nadal fascynuje) nie tylko mnie. Nie jeden z Was chciałby zniknąć, przepołowić swojego partnera lub zamienić teściową w królika 😁... Dzieciaki też marzą o robieniu sztuczek (choć innego kalibru...😉). Może pod choinką znajdą w tym roku prawdziwy podręcznik magii?"Mega sztuczki dla małych magików" to doskonale wydana książka- twarda oprawa, estetyczna grafika, gustowne ilustracje i- najważniejsze- krok po kroku opisane iluzjonistyczne triki!Lewitowanie brata? Niewidzialne węzły? Mata znosząca jajo? Wędrujący sok? Choinkowe czary- mary? To wszystko i jeszcze więcej mogą opanować czytelnicy. Przygotujcie się na dobrą zabawę, ale i godziny ćwiczeń. I uwierzcie- magia dzieje się naprawdę...

Kategoria wiekowa: 7+
Ilość stron:
112
Oprawa:
twarda

1 komentarz:

  1. Mam chrapkę na wszystkie, tylko skąd brać pieniądze na te cuda... Cóż, muszą się znaleźć. ;) Na pewno kupię wnuczkowi "Najgorszego dyrektora..." i "Adasia Mickiewicza", a dziewczynkom z dalszej rodziny "Hedwigę" i "Mademoiselle Oiseau". :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...