czwartek, lipca 25, 2013

"SŁODKICH SNÓW", A. Skula, Wyd. Muza 2013

Kiedy mój Synek był noworodkiem budził się dosłownie co 1-1,5h, a później przysysał się do piersi na 3h! Po magicznych 6 tygodniach, zaczął przesypiać już 3h, później 5, a gdy skończył 3 miesiące zaskoczył wszystkich, śpiąc po 12h! Do tej pory mamy już za sobą różne senne etapy: zmiany czasu z letniego na zimowy i w drugą stronę (najtrudniejsza była pierwsza zmiana), choroby, mój powrót do pracy, ząbkowanie.

Teraz, gdy Córcia jest noworodkiem, śpi nawet po 3-4h, chociaż zdarzają się momenty, że obudzi się po godzinie. Jednak bogata o doświadczenie już wiem, że dla takiego maluszka to jest normą, choć cicho liczę, że będzie, jak z Synem i wkrótce zaczniemy wszyscy spać dłużej ;)

Śpiące maluszki wyglądają zawsze słodko. Nawet urwis, kiedy śpi, przypomina aniołka...
Według nas- rodziców, nasze dzieci śpią za mało. Przecież mogłyby spać od 19.30 (po przysłowiowej dobranocce) i bez pobudki leżeć w swoich łóżkach do 8 rano. I cały wieczór i noc dla nas! Chciałoby się tak, prawda? Tymczasem okazuje się, że wymagamy zbyt wiele od naszych milusińskich, a sami też popełniamy pewne błędy.

W poradniku "Słodkich snów" można przeczytać m.in. :
- czego dzieci potrzebują, by dobrze spać,
- jak śpią dzieci (czy są jakieś normy?),
- jakie są fazy snu i jakie mają znaczenie,
- czego możemy oczekiwać od śpiącego malucha w różnym wieku,
- dlaczego dzieci nie mogą spać,
- jak rozwiązać problemy ze snem,
- jak choroba wpływa na sen,
- czy bliźnięta i dzieci zbliżone wiekiem mogą dać się wyspać rodzicom,
- czy wcześniaki i dzieci urodzone o czasie śpią tak samo.
Ponadto w książce znaleźć można mnóstwo praktycznych wskazówek, np. kiedy dobrze jest spać z maluszkiem, a kiedy lepiej tego nie robić; kiedy dziecko powinno mieć swój pokój; co zrobić, by berbeć dłużej spał; co jeść przed spaniem; jakie wieczorne rytuały pomagają w zaśnięciu; jak nauczyć malucha samodzielnego zasypiania i kiedy jest na to odpowiedni moment itd. Są tu także listy od rodziców z opisem "sennych" problemów oraz odpowiedzi autorki.

"Słodkich snów" to pięknie wydana publikacja dla wszystkich rodziców dzieci w wieku 0-2 lata. To wspaniały pomysł na prezent dla świeżo upieczonych, zmęczonych czy zrozpaczonych rodziców ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...