czwartek, stycznia 23, 2020

ALFABET CZY ABECADŁO? CZYLI KSIĄŻKI O LITERACH


Poznawanie liter jest dla większości dzieciaków fascynujące. Maluchy odkrywają, że litery to znaki, które coś znaczą. Za każdą z nich kryje się jakiś dźwięk, a ułożone obok siebie wywołują w ludziach emocje, dają pewne możliwości, pozwalają nam się komunikować. Znajomość liter to także początek dalekiej podróży czytelniczej, w którą możemy się wybrać zawsze i wszędzie- to już tylko zależy od nas 😊.

Dziś prezentuję książki adresowane do najmłodszych, które przybliżą im alfabet, dając przy tym mnóstwo radości 😄.

"Abecadło pod lupą" Eugenia Wasylczenko, Wydawnictwo Mamania 2019

To książka, dzięki której mały czytelnik poznaje litery, które żyją! Tak, tak, to najprawdziwsza prawda!

Każda strona przedstawia jedną literę w czerwono- niebieskie zygzaki. Kiedy maluch spojrzy na nie przez dołączoną do książeczki lupę, okaże się, że w literze poukrywały się wyrazy, rozpoczynające się właśnie na nią. Bez lupy trudne je dostrzec, a z lupą są. Prowadzi to do ulubionej zabawy wielu dzieci: "Nie ma- jest". To także inna zabawa: w detektywa! Ruszajcie na poszukiwania awokado, cytryny, helikoptera, królika, nogi, plecaka z parówkami, stokrotki, ziemniaka i innych. Po kolei według kolejności alfabetycznej przedstawiono tu wszystkie litery i mnóstwo wyrazów, jak i ilustracji.
Z najwyższą dbałością o estetykę, wykorzystano ciekawą technikę graficzną. Nie ma tu przesytu ani kolorów, ani grafik. To wyjątkowa wyszukiwanka, którą polubią nie tylko maluszki, ale i przedszkolaki, jak i najmłodsi uczniowie, a i rodzicom z pewnością się spodoba 😉.


Kategoria wiekowa: 2-7
Ilość stron: 54
Oprawa: twarda


Seria "Akademia Mądrego Dziecka. Literkowe przedszkole" Marcin Sendecki, Wydawnictwo Egmont 2019

Oto seria małych książeczek, w której każdy tytuł kryje w sobie przedszkolne historie o jednej konkretnej literze. "A jak antylopa", "B jak Bąbel", "C jak cesarz", "D jak detektyw", "E jak eklerki" i tak dalej.

Dzięki tej serii, najmłodsi poznają litery, wzbogacają swój słownik, słuchają (a być może i później samodzielnie czytają) zabawnych opowieści o otaczającym świecie i różnych codziennych i niezwykłych sytuacjach. Każdy wyraz zawierający tytułową literę jest tutaj pogrubiony, dzięki czemu jest bardziej widoczny dla małego czytelnika. Oczywiście nie zapomniano też i o kolorowych ilustracjach.
Pod koniec każdej z książeczek znaleźć można zagadki, kolorowanki oraz rebusy, pomagające zapamiętać dziecku poznaną literę.Każdy tytuł z tej serii, dzięki małej wielkości, niskiej cenie, jak i łatwej dostępności (można je spotkać przy kasach w niektórych marketach) jest świetną alternatywą dla słodyczy, które kupujemy czekając w kolejkach do kasy lub kiedy chcemy obdarować malca jakimś drobnym upominkiem. Zdecydowanie ta książeczka jest lepsza od batoników czy ciasteczek 👍.

Kategoria wiekowa: 3-7
Ilość stron: 16
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...