czwartek, czerwca 22, 2017

4 PROPOZYCJE NA PODRÓŻE Z KSIĄŻKĄ DLA DZIECI


Podróże poszerzają horyzonty. I nie od dziś też wiadomo, że dzieciaki uczą się więcej na wycieczkach, niż siedząc w szkolnych ławkach. Dlatego obojętnie czy spędzicie lato w mieście, czy na wyjeździe, pokażcie im kawałek interesującej rzeczywistości. Pomogą Wam w tym książki, które wybrałam 😊.1. "7 x Gdańsk", T. Małkowski, Wyd. Adamada 2017Kocham Gdańsk! To zdecydowanie najlepsze miasto z Trójmiasta i najlepsze na polskim wybrzeżu. Tu nie ma czasu na nudę. Każdy znajdzie coś dla siebie- i miłośnicy plażingu, i ci bardziej aktywni. Ci, którzy lubią zwiedzać, i ci, którzy wolą imprezować. Single, i rodziny z dziećmi. Młodzi, i bardziej dojrzali. Bez względu na pogodę- czy deszcz, czy słońce, Gdańsk ma zawsze mnóstwo atrakcji.

W Gdańsku plaże są czyste i puste w środku sezonu. Panuje tu spokój i wakacyjny chillout. Większość zejść na plażę jest pozbawiona straganów i wyjących automatów, pożerających oszczędności ze skarbonki 🐖.

Gdańsk ma świetnie rozwinięte ścieżki rowerowe- można objechać całe miasto lub przejechać wzdłuż plaży całe Trójmiasto.

W czasie deszczu warto wybrać się do Muzeum Solidarności (nawet z dziećmi!), posłuchać organowego koncertu w oliwskim kościele, zobaczyć stocznię, przejść się po Starówce, zjeść pyszny obiad w jednej z restauracji zrewolucjonizowanych przez Magdę Gessler...

Co roku odkrywamy na nowo to niezwykłe miasto. Tym razem będziemy mieli ze sobą "7x Gdańsk. Przewodnik dla młodych odkrywców". To świetna książeczka, w której w postaci komiksu dla dzieci opowiedziana jest historia miasta. Poza tym znajdziemy w niej propozycje rodzinnych wypadów, jak i ciekawostki. Warto także pobrać bezpłatną aplikację na smartfona, która stanowi uzupełnienie tego wydania."7x Gdańsk" to 7 tras pieszo, rowerem, kajakiem i statkiem! Już nie możemy się doczekać!

Kategoria wiekowa: 6+
Ilość stron:
112
Oprawa:
tektura


2. "Kolorowy portret miasta", Wyd. Olesiejuk 2016


"Kolorowy portret miasta" to 5 osobnych wydań: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław i Poznań w formacie A4. W każdej z nich dziecko znajdzie charakterystyczne miejsca, potrawy regionalne, kawałek historii do pokolorowania. Poza tym jest i wycinanka ze strojem regionalnym i pocztówką, są też labirynty, zagadki, a także krótki komentarz na temat tradycji danego miasta czy inne ciekawe informacje, które warto przekazać najmłodszym.Fajne w tym zestawieniu jest również to, że każda- nazwijmy ją po szkolnemu "karta pracy"- występuje w jednej książeczce po dwa razy. Początkowo pomyślałam, że to jakiś błąd, wybrakowane egzemplarze mi się trafiły, ale NIE- to zabieg celowy! Zapytacie: "Po co?" A no po to, by na przykład najpierw pokolorować strony przed zwiedzaniem miasta, tak jak to sobie dziecko wyobraża, a drugi raz- już po wycieczce ;) Można również z łatwością wyrwać kartki z książeczki i w przypadku dwojga dzieci sprawa jest prosta, sprawiedliwa i bez krzyku ;) Można się podzielić ze znajomym, można kolorować z rodzicem... Jak wolicie ;)
Kategoria wiekowa: 4-8 lat
Ilość stron: 71
Oprawa: tektura

3. "Unia Europejska do kolorowania", Wyd. Olesiejuk 2016


Porozmawiajmy z dziećmi o Unii Europejskiej. Przecież to również najmłodsi są jej obywatelami, muszą wiedzieć o jej istnieniu.


Skąd się wziął pomysł na Unię Europejską? Kto był "ojcem założycielem"? Na czym polega współpraca w przemyśle? Co oznacza europejska wspólnota? Od kiedy Polska jest jej częścią? Dlaczego warto być w Unii? Na te i wiele innych ważnych pytań pokrótce odpowie niniejsza książka. A wiedzę uzupełnią ilustracje, które dziecko może pokolorować.Pomysł świetny i udany!


Kategoria wiekowa: 5-9 lat
Ilość stron:
48
Oprawa:
tektura
4." Paryż- znam to miasto", J. Drews, Wyd. Zakamarki 2017


Paryż miasto miłości, mody, sztuki. Moje miasto marzeń. A od kiedy moje Dzieci zobaczyły gdzieś na fotografii wieżę Eiffla i Oni oszaleli na punkcie stolicy Francji. Znalazłam więc książkę, która rozbudza ich zainteresowanie i wiele uczy...

"Paryż- znam to miasto" to książka obrazkowa zarówno dla 2-latków, jak i 6-latków. Na każdej stronie jest mnóstwo szczegółów do oglądania. Kiedyś miałam wątpliwości, czy są to odpowiednie ilustracje dla najmłodszych, czy nie dostaną od nich oczopląsu, lecz - jak to zwykle z obawami rodziców bywa- jakże się myliłam... Młodzi patrzą skupieni, raz widzą jedną sytuację, innym razem, zupełnie coś innego, jakby oglądali nową książkę o tym samym tytule. W przypadku "Paryża" tłem opowieści (naprawdę dowolnej opowieści- wszystko zależy od wyobraźni...) są ulice i znane miejsca tego miasta: wieża Eiffla, Moulin Rouge, Montmartre, Sekwana, Centre Georges Pompidou, ogród zoologiczny oraz zakątki mi nieznane. A przewodnikami stają się Edith Piaf, Coco Chanel oraz Yves San Laurent, Czerwony Kapturek, cyganka Esmeralda i zwyczajni Paryżanie.
Książka zachwyca nas, jak samo miasto. Poza ilustracjami, na początku znajdują się pytania, które nakłaniają małych czytelników do wyszukiwania -w gąszczu postaci, miejsc i zdarzeń- odpowiedzi. Co robi rodzina Parkerów podczas zwiedzania miasta? Gdzie wisi ten portret? Gdzie Yves ogląda teatrzyk? Kogo złapał policjant? Są też i zadania do wypełnienia: znajdź wszystkie pszczoły i duszki, flagi Francji, sowę Pabla.


Przeglądanie "Paryża" to fascynująca zabawa na wiele godzin, ale także i nauka odpowiadania na pytania, poszukiwania odpowiedzi, wyszukiwania szczegółów, ćwiczenie spostrzegawczości, jak i rozbudzenie chęci odwiedzenia stolicy Francji.

Wspaniała książka- polecamy rodzinnie 😍.Kategoria wiekowa: 2+
Ilość stron:
14
Oprawa:
twarda

1 komentarz:

  1. Takie książeczki są genialne :) Dzieciaki uczą się lepiej jak jest dużo obrazów, najmłodsze oczy patrzą obrazami nie tekstem.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...