piątek, marca 03, 2017

"FOOD PHARMACY", L. N. Aurell, M. Clase, Wyd. Otwarte 2017Zrób sobie zielone smoothie i zacznij czytać "Food Pharmacy". To idealna książka na nadchodzącą wiosnę! Bo wraz z budzącą się do życia naturą, budzi się w nas chęć zadbania o swoje zdrowie. Byś jednak nie zapomniała o istotnych sprawach odżywiania, uzbrój się w poradniki, a właściwie jeden wystarczy- "Food Pharmacy".

Ta książka urzekła mnie przede wszystkim wydaniem. Dawno nie widziałam tak pięknej książki! Zachwycam się nią już dawno po zakończeniu lektury- dotykam, przeglądam, wącham... Myślicie, że jestem normalna...? Ale twarda oprawa w pięknej kolorystyce, tłoczone złote litery, a wewnątrz doskonała szata graficzna potrafią uderzyć do głowy.
Natomiast część merytoryczna opisana została lekko, zabawnie i według najnowszych wyników badań. Jest ciekawie, chwilami zaskakująco i jakże praktycznie. Dowiesz się między innymi o bakteriach jelitowych i ich wpływie na układ odpornościowy, kuchni przeciwzapalnej, wpływie na swoje życie cukru, tłuszczu, warzyw i obróbce termicznej w wysokich temperaturach. Część informacji może Ci być znana, jeśli- podobnie, jak ja- jesteś fanatyczką zdrowego stylu życia, jednak nigdy dość powtórek, jeśli są przekazywane w interesujący sposób. Poza tym, nikt nie jest alfą i omegą, więc warto uzupełniać swoją wiedzę i w tym przypadku jest ku temu okazja. Warto też wypróbować kilka nowych i mega zdrowych przepisów!
Autorki- Lina Nertby Aurell oraz Mia Clase nie są dietetyczkami, lekarzami czy naukowczyniami. Są matkami, maniaczkami zdrowego jedzenia i autorkami bloga o takiej samej nazwie, co książka- foodpharmacy.se. Pisząc, opierają się na wiedzy profesora Stiga Bengmarka (choć nie podają kim jest i gdzie pracuje ów profesor, co jest istotną informacją) oraz na publikacjach specjalistycznych. A w dzisiejszym świecie, to wystarczy, by odnieść sukces i być uważanym za znawcę tematu.

Zatem, jeśli na wiosnę chcesz zmienić coś istotnego w diecie swojej lub najlepiej całej rodziny, "Food
Pharmacy" Cię wzywa!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...