czwartek, września 22, 2016

"MŁODA CHARLOTTE FILMOWIEC", F. Viva, Wyd. Kocur Bury 2016


Nie każdy potrafi robić to co lubi, nie zważając na to, co mówią o tym inni. Robić swoje mimo krytyki, porażek, braku zrozumienia.

Taką właśnie pasjonatką jest dziewczynka o imieniu Charlotte. Fascynuje się filmem, dlatego to dla niej oczywiste, że jest filmowcem. Tworząc ruchome obrazy, dostrzega świat zupełnie inaczej, niż pozostałe dzieci i dorośli. Szczególnie uwielbia filmować to, co jest czarno- białe. To zdecydowanie jej ulubione kolory.


Charlotte co piątek wychodzi z rodzicami do kina na czarno-białe filmy. W niedziele natomiast, odwiedzają wspólnie Muzeum Sztuki Nowoczesnej MoMA. Pewnego razu, spotyka tam ekscentryczną panią Scarlet, która podobnie do Charlotte, kocha czarno- biały świat. W Dziale Filmu w muzeum, zaprzyjaźniają się, opowiadając sobie o filmowych arcydziełach.                               "To w muzeum, uważamy filmy za sztukę."


Kiedy ktoś jest prawdziwym zapaleńcem, a ponadto trafi na odrobinę szczęścia, musi skończyć się to sukcesem! I tak jest w tym przypadku. Więcej Wam nie zdradzę ;)


"Młoda Charlotte filmowiec" to kolejny tytuł z serii MoMa wydawnictwa Kocur Bury. Opowiada o dziecięcej pasji, w której ogromną rolę odgrywa wizyta w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Jestem jednak pewna, że mimo dalekiej odległości od Nowego Jorku i tegoż muzeum, można odnaleźć swoje hobby i uczynić je sensem życia lub jego wartością.

"Młoda Charlotte filmowiec" to wartościowa historia do przemyślenia, nie tylko dla dzieci ;)
Kategoria wiekowa: 6-10
Ilość stron: 40
Oprawa: twarda

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...