czwartek, września 29, 2016

"KTO SIĘ SCHOWAŁ?" S. Onishi, Wyd. Alfabet 2016


Boję się momentu, kiedy okaże się, że moje Dzieci są już za duże na jakąś wartościową książeczkę dla maluchów... Bo przecież nie będę kupować tytułów dla najmłodszych, by sama je czytać! Nie wiem, jak sobie z tym poradzę...

Pierwszy raz taki strach naszedł mnie kilka tygodni temu za sprawą tytułu "Kto się schował?". Czytałam o nim jakieś zapowiedzi wydawnicze i ogarnął mnie żal- taka fajna książeczka, ale chyba już nie dla nas... Ale kiedy przejrzałam ją w księgarni, to była miłość od pierwszego wejrzenia :) I dotychczasowe wątpliwości co do niej, odeszły w niepamięć ;)"Kto się schował?" to książeczka głównie obrazkowa, choć pojawia się w niej parę zdań, a konkretnie pytań. Wydawać, by się mogło, że tak prosty pomysł na fabułę, na długo nie zainteresuje dzieci. Nic bardziej mylnego!


Ten tytuł trafia do gustu i roczniaków i 5-latków. Młodszych uczy kolorów, nazw zwierząt, rozpoznawania emocji, spostrzegawczości. Starszych może uczyć zadawania pytań na podstawie ilustracji, poprawnego budowania odpowiedzi, czytania globalnego. Ponadto- jeśli powyższego Wam za mało- w przypadku rodzeństwa, może je integrować i dowartościowywać, kiedy jedno czyta (choćby z pamięci) drugiemu. Moje Dzieci uwielbiają tak spędzać czas.

   

Jak widać "Kto się schował?" to wartościowa pozycja. Cieszę się, że trafiła w nasze ręce i rozwija moich Juniorów. Bardzo poleca i Waszym dzieciom!

Kategoria wiekowa: 1-5
Ilość stron: 32
Oprawa: twarda

3 komentarze:

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...