czwartek, grudnia 05, 2019

KARTY GRABOWSKIEGO. DODAWANIE I ODEJMOWANIE- Wpis zaktualizowany!


Kilka dni temu zachwalałam na blogu Karty Grabowskiego- Tabliczka mnożenia (przypominam recenzja tutaj), a tym razem opowiem o innej ich wersji, dotyczącej umiejętności dodawania i odejmowania. Powinnam raczej od niej zacząć, ponieważ zanim dziecko będzie zdolne opanować tabliczkę mnożenia, MUSI nauczyć się dodawać i odejmować 😌.

Zabawa Kartami Grabowskiego to z pewnością okazja, by polubić matematykę. Celem głównym jest również przejście na rachunek pamięciowy oraz doskonalenie precyzji myślenia. By zacząć jednak korzystać z kart, dziecko musi umieć liczyć na konkretach (czyli na palcach, liczmanach itp.) i powoli nabywać umiejętności liczenia w pamięci najprostszych działań.

Zestaw ten składa się z 58 kart dużych i 9 małych. Duże karty mają z jednej strony wzór karciany (tzw. koszulkę) z symbolami (trójkąt, kwadrat, koło, sześciokąt, gwiazdka) w różnych kolorach, bez symbolu, z liczbami od 0 do 20, są również 4 dżokery. Małe karty z kolei zawierają znaki działań: +, -, ·, :, =, >, <, (, ).


Na tej podstawie możemy zagrać w 19 gier i zabaw o zróżnicowanym poziomie trudności, które zostały zaproponowane w załączonych książeczkach lub postawić na swoją i/ lub dziecka kreatywność 😉. Pomysłów na wykorzystanie kart może być niezliczona ilość.

Przy pomocy Kart Grabowskiego- Dodawanie i odejmowanie można:
- układać i rozwiązywać działania na dodawanie i odejmowanie, jak i mnożenie i dzielenie,
- układać i rozwiązywać równania,
- porównywać, gdzie jest więcej, mniej, o ile więcej, o ile mniej,
- układać i rozwiązywać nierówności.

Pierwsze zabawy z kartami muszą odbywać się wspólnie z rodzicem/ babcią/ nauczycielem, po to by nauczyć dziecko tę formę nauki i gry. Później, zachęcony kilkulatek może bawić się samodzielnie. Zawsze jednak należy sprawdzać poprawność obliczeń- pamiętajmy o tym!Pozwólmy też młodym graczom liczyć znajdujące się na kartach figury lub liczyć na palcach. Dziecko powinno naturalnie, samo z tego zrezygnować w miarę rozwoju swoich umiejętności- nie wolno im tego zabraniać!

Na początek proponuję zagrać w "Rozsypankę" i/lub "Domino karciane". Te dwie gry mają proste zasady, dają wiele satysfakcji najmłodszym i oczywiście są świetną formą na wspólne spędzenie czasu. Kiedy już się rozkręcicie, spróbujcie "Zegarmistrza"- zabawa ma ciekawą formę 😉. Naszym ostatnim odkryciem jest natomiast "Sokole oko" 😊. Jak w nie grać, dowiecie się już z załączonej książeczki.

Karty Grabowskiego- Dodawanie i odejmowanie to świetny sposób na zabawę z dzieckiem w domu, w szkole i wszędzie, gdzie macie na to ochotę. Mogą z nich korzystać rodzice, jak i nauczyciele podczas zajęć lekcyjnych na poziomie edukacji wczesnoszkolnej, na zajęciach korekcyjno- wyrównawczych, podczas zajęć świetlicowych, zajęć dodatkowych, podczas terapii pedagogicznej czy nawet podczas konkursów, turniejów matematycznych.

Karty Grabowskiego są perfekcyjnie przygotowane pod względem merytorycznym, graficznym, jakościowym- no aż nie ma się do czego doczepić 😄.

Polecam! 👍

PS
Pytacie, gdzie kupić. Odpowiadam: na przykład bezpośrednio na stronie wydawcy: https://kartygrabowskiego.pl/    👈🔍

💥Aktualizacja 2020💥Pod koniec 2019 roku nastąpiła ważna aktualizacja zestawów Kart Grabowskiego. Niesie to za sobą wiele ulepszeń i udogodnień, m.in. w postaci bardziej przejrzystego i atrakcyjniejszego wydania książeczek z opisami gier, a także w postaci cen zestawów, które teraz są niższe. Niektóre propozycje zabaw ze starego wydania zostały usunięte, inne połączono ze sobą po to, by korzystanie z zestawów było prostsze i bardziej wartościowe. I potwierdzam, że tak właśnie jest 😉

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...