poniedziałek, czerwca 17, 2019

KSIĄŻKI O EKOLOGII DLA CAŁEJ RODZINY


Dbanie o naszą wspólną planetę, to dbanie o nasze wspólne dobro. Większość ludzi uważa, że żyją ekologicznie, ponieważ segregują śmieci. Świetnie, że to robimy, ale to ciągle zbyt mało! Jeżeli nie podejmiemy się również innych działań, wkrótce zginiemy!!! Serio, to nie żarty- naukowcy są tego pewni, opierając się na twardych dowodach. Jak zatem żyć eko i uratować Ziemię? Oto wartościowe książki dla małych i dużych, które przybliżą Wam temat i wiele uświadomią 😉. Polecam z całego serca wszystkie!


"Basia i śmieci" Zofia Stanecka, Wydawnictwo Egmont 2019

Basia powraca! Tym razem porusza problem ekologii.


Pewnego dnia, dziewczynka wychodzi z przedszkola smutna i zamyślona. Po rozmowie z mamą, okazuje się, że Basia jest zmartwiona z powodu wielorybów, które pływają w morzu... plastiku. Ludzie nadmiernie korzystają z foliowych torebek, butelek i innych opakowań, a później je wyrzucają. Śmieci po swojej długiej wędrówce często trafiają do wód, czyniąc mnóstwo szkód. Czy można temu zapobiec? Czy jedna mała dziewczynka lub chociażby jedna rozsądna rodzina, może coś zmienić w wielkim świecie?Mądra, wartościowa lektura, która uczy i bawi nie tylko młodego czytelnika. Na tytułach z serii Basia jeszcze nigdy się nie zawiodłam! 👍 I Moje Dzieci też 😉

Kategoria wiekowa: 3-7
Ilość stron: 24
Oprawa: twarda


"Wielka księga zabaw. Ratujmy Ziemię"G. Bouttier- Guerive, Wydawnictwo Egmont 2019

"Aby powstrzymać rozregulowanie klimatu, aby wygrać z kłusownikami, którzy zabijają słonie i nosorożce, aby nasze oceany nie zamieniły się w gigantyczne śmietniska, musimy być jeszcze silniejsi. Dlatego potrzebujemy wszystkich, także was dzieci, bo jutro to wy będziecie dorośli. Razem mamy szansę", rzekła Isabelle Autissier z organizacji WWF France. I ma rację, bylebyśmy nie zrzucali całej odpowiedzialności na młodsze pokolenia! Musimy działać już dziś, łącząc siły- dorośli i dzieci.

Za sprawą tej wartościowej, niepozornej książeczki, mamy szansę uświadomić najmłodszych mieszkańców naszej planety, a także ukształtować w nich poczucie odpowiedzialności i sprawczości. A wszystko to, zadzieje się poprzez zabawę! Brawo dla twórców!Odszukajcie mieszkańców Ziemi i dowiedzcie się, dlaczego konieczna jest ochrona istot żywych. Sprawdźcie swoje przekonania na temat przyrody i zweryfikujcie swoją wiedzę. Zabawcie się w ekoogrodnika. Wybierzcie, co będziecie jeść i dowiedzcie się, które produkty są najlepsze dla Was i naszej palenty. Nauczcie się oszczędzać energię. Oceńcie, które prezenty urodzinowe są nie zaszkodzą Ziemi. Nauczcie się segregować odpady. Zagrajcie w Wielką Grę Zwierząt (uwaga, planszówka! 😊). A na koniec sprawdźcie, czy jesteście już małymi ekologami!

Ta wspaniała książka uczy i bawi całą rodzinę! Musicie ją mieć!


Kategoria wiekowa: 3-7
Ilość stron: 20
Oprawa: twarda"Jak uratować świat?" Areta Szpura, Wydawnictwo WAB 2019

"Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które jest świadome zmian klimatycznych, i ostatnim, które może coś zmienić", trafnie ocenił Barack Obama. Sekretarz generalny ONZ stwierdził, że mamy rok na to, by się opamiętać, są naukowcy, którzy dają nam 12 lat, a najoptymistyczniejsza wersja brzmi: mamy czas do 2050 roku! Czy damy radę? Czy wiesz, jak uratować świat?! Bo pewne jest, że każdy z nas musi się o to postarać, czyniąc choćby niewielką refleksję oraz pohamowanie w konsumpcjonizmie.

Czy wiesz, by wyprodukować jedną kanapkę z serem potrzeba aż 90 litrów wody?! Że w ostatnich 500 laty, aż 75% wszystkich gatunków roślin i zwierząt padło ofiarą rolniczej działalności człowieka i nadmiernej eksploatacji zasobów? Że tylko w 2017 roku sami Polacy wytworzyli ponad 12 milionów ton odpadów komunalnych?! Że jeżeli nic nie zmienimy, w 2050 roku w oceanach będzie więcej plastiku niż ryb?!
To tylko kilka przerażających faktów. Optymistyczne jest jednak to, że mamy szansę przeżyć. Nasze dzieci, wnuki, mają szanse, by poznać zapach lasu, błękit oceanu i oddychać świeżym powietrzem, musimy tylko zmienić nasze przyzwyczajenia!

Po pierwsze: ekologia powinna być elementem wychowania oraz edukacji, a dbanie o środowisko nadrzędną wartością. Po drugie: każdy, absolutnie KAŻDY powinien przeczytać poradnik "Jak uratować świat?". Może nawet należy ją włączyć w spis lektur obowiązkowych w szkołach!

Ta książka to prawdziwa biblia ekologii, a jakże przy tym fascynująca i inspirująca. 😊 Otwiera oczy, zmienia myślenie, podejście, nakłania do zmiany dziś, teraz! To o wiele prostsze, niż Ci się wydaje. 😉Znajdziecie w niej- poza wiedzą, wskazówkami oraz inspiracjami- piękno samo w sobie (przepięknie i oryginalnie wydana!) oraz zachwyt nad Matką Naturą. Publikacja została także wydana w najbardziej ekologiczny sposób jak się dało. 👌

Mam nadzieję, że książka zostanie doceniona, stanie się bestsellerem, przewodnikiem życia zero waste i... uratuje świat!

Bardzo gorąco polecam!!!


3 komentarze:

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...