czwartek, kwietnia 18, 2019

Seria AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA, Wydawnictwo Egmont 2019


Kiedy szkoły strajkują, dzieci się nudzą, a rodzice... siwieją 😉. Takie czasy zgotował nam rząd... Co zrobić z dziećmi? Odpuścić- niech robią co chcą? Wywieść do dziadków? A może samemu uczyć ich w domu? My pierwszy tydzień pozwoliliśmy ganiać po podwórku, chodzić spać pół godziny później (😆 szaleństwo!) i spać dłużej, choć treningu codziennego czytania nie odpuściliśmy- sorry. Kiedy jednak nadszedł drugi tydzień strajku- a chyba nikt nie spodziewał się, że przeciągnie się aż tak długo...- postanowiłam mimo wszystko zorganizować edukację domową Moich Pociech. Całe szczęście, że są w podobnym wieku i są na podobnym poziomie umiejętności, dlatego też nie jest jeszcze tak źle. Poza tym, jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej (też strajkujący zresztą!) mam pod ręką mnóstwo materiałów do pracy, ale i tak lubię szperać w księgarniach i wyszukiwać kolejne książeczki z wyjątkowymi zadaniami 😊. Takie zboczenie zawodowe. Bo nauczycielem jest się całą dobę i w każdej sytuacji... W każdym razie, dziś chciałabym przedstawić trzy tytuły, które wchodzą w skład serii Akademii Mądrego Dziecka. Można je wykorzystać właśnie teraz- kiedy podręczniki leżą zapomniane w szkołach, a my nie wiemy, jak zorganizować młodszym uczniom naukę w domu.


"Flagi świata"


 Dzieciaki uwielbiają flagi! Z namiętnością oglądają atlasy, analizują kolory, kształty, kojarzą je z krajami, ze sportem, świętami czy światowymi wydarzeniami. Warto wykorzystać tę fascynację i rozszerzyć ich wiedzę także jeśli chodzi o charakterystyczne miejsca określonych państw, położenie geograficzne, najważniejsze wydarzenia historyczne i ciekawostki.
I właśnie do tego posłuży ta książeczka 👍. 


 
Poza ważnymi informacjami przedstawionymi w krótkiej i ciekawej formie, zawiera również to co kochają najmłodsi, czyli naklejki! I jeszcze z flagami! Wow- radość podwójna! I ile zabawy! 😊

"Która godzina? Zeszyt z naklejkami"
Są dzieci, które odczytywanie godzin łapią zupełnie naturalnie, podczas codziennego funkcjonowania- w ogóle nie muszą się tego uczyć. Równie często jednak spotykam dzieci, które mają trudności z pojęciem czasu, odczytywaniem przede wszystkim minut z tarczy zegara, ze zrozumieniem czym jest kwadrans, doba oraz wszelkimi obliczeniami zegarowymi. 

Ta książeczka zawiera wyjaśnienie, jak odczytywać oraz zaznaczać godziny na zegarze zarówno analogowym, jak i cyfrowym. Jest tu mnóstwo praktycznych i ciekawych ćwiczeń, a poza tym są NAKLEJKI! 

"Tabliczka mnożenia. Zeszyt z naklejkami"Pamiętacie swoje dzieciństwo i naukę tabliczki mnożenia? "Obudzona w nocy, masz wiedzieć ile jest np. 6 razy 8!"- mawiał wtedy mój tato. Temat jest wciąż aktualny i nic nie wskazuje na to, by się to zmieniło. Tabliczka mnożenia to jedna z podstawowych umiejętności matematycznych. Trzeba ją znać i koniec kropka! 


Ta książeczka to zestaw ćwiczeń do utrwalania tabliczki mnożenia. Została ona podzielona na mnożenie przez poszczególne liczby, na przykład przez 1, dopiero później przez 2, następnie przez 3 i tak dalej. To dobry sposób. Zamieszczono tutaj również pytania powtórkowe. No a poza tym są znowu NAKLEJKI! 

Ach, jeszcze nie wspomniałam, iż każda książeczka zawiera tematyczny plakat!


Dzięki zeszytom z tej serii, dziecko może w kreatywny sposób nauczyć się nowych rzeczy. I to poprzez zabawę 😉.
 


Kategoria wiekowa: 6-12
Ilość stron: 12
Oprawa: miękka

2 komentarze:

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...