sobota, listopada 09, 2013

WSZYSCY MOGĄ BYĆ ARTYSTAMI!

Zastanawiasz się, dlaczego czas tak szybko minął? Twoje dziecko dopiero co pojawiło się na świecie, a już biega, jest go wszędzie pełno, wszystko go ciekawi i chce poznawać świat. Dzieci, które biorą udział w zajęciach plastycznych, doskonalą takie umiejętności, jak twórcze myślenie, praca zespołowa, zdolność szybkiego podejmowania decyzji. Z serialem Art Attack możesz rozwijać wyobraźnię swojej pociechy.Kreatywność jest umiejętnością nabytą, którą każdy może wypracować. Rozwijanie jej
u dziecka jest procesem, który rozpoczyna się od jego pierwszych dni. Z wiekiem maluch staje się bardziej samodzielny, zaczyna interesować się coraz to nowymi rzeczami - malowaniem, rysowaniem, wymyślaniem konstrukcji z klocków, szukaniem możliwości wyrażenia siebie. Wpada na nowe pomysły, buduje skojarzenia, a co za tym idzie - rozwija się, uczy i tworzy.
Program Art Attack wspiera ten proces - inspiruje dzieci i rodziców do nauki poprzez zabawę, zachęcając ich do udziału w zabawnych, barwnych i ciekawych zajęciach plastycznych. Jego celem jest rozwijanie kreatywności i ekspresji twórczej u najmłodszych widzów. Akcja toczy się na planie pełnym farb i kredek, a prowadzący - Ozgun Karaman – pokazuje, w jaki sposób z przedmiotów codziennego użytku można stworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

Art Attack pełen jest kreatywnych pomysłów, które zachęcą Ciebie i Twoje dziecko do eksperymentowania, tworzenia, wyrażania siebie i swojej osobowości. Ekologiczna gra planszowa zrobiona z dużego arkusza grubej tektury, kalejdoskop z błyszczącego srebrnego brystolu czy kask zrobiony z balona i gazet - to tylko namiastka inspiracji, które można znaleźć w programie Art Attack i wykonać z dzieckiem.Cztery złote zasady rozwijania umiejętności kreatywnych u dzieci:

  1. Pozwól dziecku na samodzielność – każdy maluch w swoim otoczeniu napotyka małe przeszkody, które musi pokonać. Pozwól mu znaleźć wyjście z sytuacji. Nie dawaj gotowych rozwiązań.

  1. Pytania – to nic strasznego nie bój się, kiedy Twoje dziecko zadaje Ci pytania. Jesteś dla niego przewodnikiem w życiu, więc oczekuje od Ciebie wsparcia. Na pytania odpowiadaj, ale też zadawaj je dziecku. Pobudzą one proces myślowy, dadzą pretekst do analizowania rzeczywistości.

  1. Opowiadanie bajek, składanie liter, a później czytanie – regularne sięganie po książki lub opowiadanie bajek umożliwia dzieciom szybsze uczenie się słów. Pozwala
    to dziecku mówić o swoich uczuciach i werbalizować pomysły. U młodszych dzieci stymuluje wyobraźnię, która pobudza kreatywność i rozwój intelektualny.

  1. Picasso w domu? – Tak! To jest możliwe niezależnie od wieku każde dziecko lubi rysować, malować, wycinać, kleić. Zachęcaj dziecko do wymyślania nowych projektów, chwal za wykonaną pracę i nie krytykuj.Dziecko, dzięki przygotowywaniu ciekawych projektów, będzie wzmacniać swoją kreatywność
i szukać dla siebie nowych wyzwań. Stanie się bardziej pewne siebie i otwarte na otoczenie. Obudzisz w nim chęć uczenia się i sprawdzania swoich umiejętności.Premiera trzeciego sezonu serialu Art Attack już 7 grudnia w Disney Junior!Nowe odcinki w każdą sobotę o 7:45!Więcej informacji można znaleźć na stronie dedykowanej programowi:

http://www.disney.pl/disney-junior/art-attack/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...