piątek, sierpnia 23, 2013

sponsored video- TAŃCZ, BĄDŹ SZCZĘŚLIWY I PODZIEL SIĘ Z PRZYJACIELEM

Ostatnio w naszym domu głównie rozmawiamy o ubikacji. Rysiu w końcu nauczył się korzystać z nocnika, po wielu miesiącach naszych prób i samych porażek w tej dziedzinie. Pewnego dnia rano po prostu wstał z łóżka, usiadł na nocniku i zrobił siku, jakby to robił od lat ;) Każda udana wizyta w toalecie nagradzana jest radością całej rodziny- tańczymy, krzyczymy "hurra", jesteśmy szczęśliwi, a tą radością dzielimy się z przyjaciółmi.

A zastanawialiście się kiedyś, jak trening nocnikowy przebiega na przykład w Sudanie, Indonezji czy Indiach, w miejscach, gdzie nie ma toalet? Tak, są na świecie takie miejsca, gdzie ludność pozbawiona jest dostępu do podstawowej sanitaryzacji! Aż 37% mieszkańców świata, czyli 2,5 MILIARDA ludzi nie ma bezpiecznych ubikacji!!! Swoje potrzeby zatem załatwiają wszędzie, lub w najlepszym razie do dziury... Przerażające... Tak właśnie szerzą się wszelkie choroby, gdyż ludzie żyją właściwie w swoich odchodach. Piją je z wodą, jedzą z pożywieniem, przenoszą je na swoim ciele... Dziennie umiera ok. 2 tysięcy dzieci właśnie z powodu braku dostępu do podstawowej sanitaryzacji.

Tymczasem dostęp do podstawowej sanitaryzacji i dbałość o higienę osobistą zostały uznane przez ONZ (Organizację Narodów Zjednoczonych) za podstawowe prawo człowieka. Co Ci biedni ludzie z Sudanu, Indonezji, Indii czy Brazylii mogą za to, że nie mają dostępu do toalet, że nikt ich nie nauczył przestrzegania higieny, że nie mają warunków, by o to zadbać? Mało osób wie, że w XXI wieku istnieją jeszcze takie problemy.

Na szczęście istnieją organizacje, które zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i próbują jej przeciwdziałać. UNICEF wsparty przez Fundację Unilever oraz markę Domestos założyli oraz realizują program Community Approaches to Total Sanitation (CATS) (tłum. Społeczne Podejście do Totalnej Sanitaryzacji). Program ten ma na celu zmianę zachowań i podejścia do życia, poprzez promowanie zasad higieny osobistej. Akcja pomaga również w poprawie dostępu do podstawowej sanitaryzacji. Dotychczas UNICEF wraz z Unilever oraz Domestos dotarli i pomogli uczniom w Ganie, Nikaragui i Sudanie.Marka Domestos przekazuje co roku 5% kwoty średniego zysku na działania programu UNICEF CATS na Filipinach, w Południowym Sudanie, Wietnamie oraz na promowanie sanitaryzacji w Indiach, Indonezji i Brazylii.

Co Ty możesz zrobić, by pomóc?
*kup specjalnie oznaczoną butelkę Domestosu; 
*podziel się i wesprzyj akcję na Twitterze;
*podziel się z innymi informacjami o akcji- opowiedz o niej, o korzyściach jakie niesie rodzinom na całym     świecie i zachęć innych do obejrzenia filmu;
*wesprzyj dowolna kwotą światowy program UNICEF poprawy dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych (wejdź na stronę: http://unr.ly/157givA)

Jeśli zainteresowałam Cię tematem, dowiedz się więcej na stronie: http://unr.ly/157givA

Wracając do treningu nocnikowego i pożegnania z pieluchami, raczej w krajach, o których była mowa powyżej, treningu takiego nie przeprowadza się. Oni tańczą, są szczęśliwi i dzielą się z przyjaciółmi radością z dostępu do podstawowej sanitaryzacji, a my na co dzień nie doceniamy tego, co mamy. Dopiero, kiedy nasze dziecko zaczyna rozumieć podstawowe zasady higieny osobistej, wzdychamy głośno z ulgą, a czasem nawet- jak ja- tańczymy, jesteśmy szczęśliwi i dzielimy się sukcesem z przyjaciółmi.


Ten post jest sponsorowany przez Domestos, ale zawarta w nim treść jest mojego autorstwa.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...