czwartek, maja 10, 2012

Infolinia „Suchenoce. Śpijcie spokojnie”30 kwietnia ruszyła infolinia inaugurująca drugą edycję ogólnopolskiej kampanii „Suchenoce. Śpijcie spokojnie”. Infolinia jest przeznaczona dla rodziców, którzy wraz ze swoimi pociechami zmagają się z moczeniem nocnym. Dzięki niej będzie można skorzystać z pomocy Doroty Zawadzkiej, popularnej Superniani, która wraz z innymi specjalistami kampanii będzie udzielać fachowych informacji, skąd bierze się ta dolegliwość i jak sobie z nią radzić.

W Polsce ponad 400 tysięcy dzieci powyżej 4. roku życia moczy się w nocy. Dla zdecydowanej większości z nich jest to naturalny etap rozwoju, z którego wyrasta się z wiekiem. Mimo to dzieciom zmagającym się z tą dolegliwością i ich rodzicom towarzyszy ogromne poczucie wstydu i lęku. Moczenie nocne jest bowiem nadal postrzegane w naszym kraju jako temat tabu!

Eksperci drugiej edycji kampanii edukacyjnej „Suchenoce. Śpijcie spokojnie” podkreślają, że jest to powszechne zjawisko, do którego należy podchodzić ze zrozumieniem i odpowiedzialnością. Zachęcają rodziców moczących się dzieci do konsultacji.

Rodzice bardzo przeżywają to, że ich moczące się dziecko może być wyjątkiem wśród rówieśników. Niestety często nie decydują się na konsultację ze specjalistą i samotnie borykają się ze swoim kłopotem w domowym zaciszu. Okazuje się jednak, że moczenie nocne u dzieci nie należy do rzadkości. Nocne wpadki to bowiem częsta dolegliwość u dzieci. Zazwyczaj jest to naturalny etap rozwoju. Zdarza się jednak, że może być objawem poważnej choroby. Wówczas należy skorzystać z konsultacji ze specjalistą. Infolinia DryNites daje rodzicom przede wszystkim możliwość pokonania bariery wstydu, uzyskania wsparcia, ale także zrozumienia– mówi Dorota Zawadzka, psycholog dziecięcy.

Dzięki infolinii osoby potrzebujące będą mogły wyjaśnić wszelkie wątpliwości, w tym również to, czy moczenie nocne ich dzieci nie są jednym z objawów niezdiagnozowanej wcześniej choroby, oraz dowiedzieć się, jak pomóc dziecku spokojnie przejść przez ten etap rozwoju.

Dzwoniąc od 30 kwietnia do końca czerwca pod numer 22 441 30 40, rodzice będą mogli uzyskać wszelkie potrzebne informacje. Dzięki infolinii z fachowej porady można skorzystać szybko i anonimowo.

Infolinia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-20.00.

Profesjonalnych porad udzielają:

  • poniedziałek – Dorota Zawadzka, psycholog dziecięcy, znana z telewizyjnych programów jako Superniania,
  • wtorek i czwartek – Dorota Kalinowska, psycholog i terapeuta dziecięcy,
  • środa – Julia Otto, psycholog kliniczny,
  • piątek – dr Katarzyna Gadomska-Prokop, nefrolog z Centrum Zdrowia Dziecka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą opinię :) Twoje zdanie na ten temat jest dla mnie niezwykle ważne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...